Kategorie: Wszystkie | dom | medycyna | news | sztuka | zdrowie | ślub i wesele
RSS
środa, 03 lutego 2016

Od pierwszej połowy 2015 roku w naszym województwie uruchomiono dofinansowania na kolektory słoneczne oraz na systemy fotowoltaiczne do wytwarzania energii elektrycznej. Wskutek użycia tych rozwiązań możemy zmniejszyć, a nawet zredukować wydatki na przygotowanie gorącej wody aż do 80%, czy poboru energii z sieci elektrycznej do absolutnego minimum.
Od pewnego czasu nasze prawo zezwala nabywcom na odsprzedawanie nadmiarów energii elektrycznej do elektrowni po korzystnych przelicznikach oraz bez ponoszenia pobocznych kosztów powiązanych z przyłączem, wymianą liczników czy chociażby przymusu prowadzenia działalności gospodarczej. Ogół działań związanej z założeniem prywatnej elektrowni słonecznej dla potrzeb domu, lub budynku gospodarczego zajmuje tylko miesiąc (jest to okres dla zakładu energetycznego). Zwrot z inwestycji to zaledwie 5 - 6 lat, jednakże dalszy okres to dla inwestora czysta oszczędność oraz brak rachunków za energię. Zważywszy na bardzo długie gwarancje, jakie producenci dają na kolektory (10 15 lat), panele fotowoltaiczne (25 lat) lub inwertery (25 lat), mamy gwarancję stałości naszej inwestycji i długofalowego przychodu. Tak samo jak każda instalacja, także i ta musi zostać zrealizowana fachowo i przez wykwalifikowanego instalatora. Przedsiębiorstwo Nowator - kolektory słoneczne Łódź jest autoryzowanym dystrybutorem kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych, co wpływa na konkurencyjność cen. Posiadamy Certyfikat Prezesa Urzędu Dozoru Technicznego jako Certyfikowany Instalator Odnawialnych Źródeł Energii.

Orientacyjny koszt instalacji fotowoltaicznej dla domku jednorodzinnego:
Koszt energii w domku jednorodzinnym:
– 300 zł / 2 miesiące
– 1.800 zł / 12 miesięcy
Zapotrzebowanie jednoletnie na energię – 2900 kWh
Cena instalacji – 19.500 zł
Dopłata – 7.560 zł
Wydatek klienta – 11.940 zł
Zwrot z inwestycji po 6 latach
19 kolejnych lat to bezpłatna energia dla naszego domku jednorodzinnego – profit 34.200 zł

niedziela, 25 października 2015

Pary młode coraz częściej postanawiają skorzystać z usług konsultantów ślubnych. Konsultanci przyznają, że młode pary mają coraz bardziej nietuzinkowe życzenia dotyczące ich wyśnionego sakramentu małżeństwa. Wypuszczenie kilku gołębi po wyjściu z kościoła już powoli odchodzi w odstawkę na rzecz dziesiątek różnobarwnych motyli wypuszczonych podczas samej przysięgi. Coraz częściej zdarza się, że Państwo młodzi mają prośbę o dwa prezenty. Jeden dla jakiegoś domu dziecka. Mogą to być pluszaki, słodycze lub jakiekolwiek inne przydatne rzeczy dla dzieciaków. Drugi natomiast dla nich samych. Nowością są listy prezentów, które pary młode przygotowują aby nie dostać kilku tosterów czy kilku lodówek. Zresztą goście zazwyczaj nie wiedzą co mają zakupić tak więc i tak przeważnie podpytywali młodych co im się najbardziej przyda. Obecnie po prostu biorą listę i zaznaczają jakie życzenie państwa młodych zrealizują. Jeśli spisem zajmuje się konsultant, wtedy jest znacznie łatwiej. Albowiem konsultant może spytać jaką sumę goście chcą przeznaczyć i doradzić im stosowny prezent ślubny do kupienia w określonej kwocie. Zdarza się, że goście zamiast kwiatów kupują kupony totolotka. Przyjmując, jeśli każdy z gości przyniesie około dziesięciu kuponów wtedy jest dosyć spora szansa na zwycięstwo i wejście w nowe życie z pokaźną sumą pieniędzy. A w tym wszystkim ważne jest żeby wszyscy, zarówno goście jak i państwo młodzi byli zadowoleni.

Autor artykułu:
Hotel w Radomiu

czwartek, 16 lipca 2015

NOWATOR to firma zajmująca się montażem instalacji układów fotowoltaicznych.
Oferujemy instalacje przy użyciu paneli fotowoltaicznych najwyższej próby.

Wykonaliśmy aktualnie dużo modeli instalacji fotowoltaicznych na terenie całej Polski.

W naszej ofercie odnajdą Państwo najlepsze rozwiązania z zakresu:
- projektowania i instalacji kolektorów słonecznych
- instalacji systemów fotowoltaicznych
- planowania oraz instalacji systemów grzewczych opartych o pompy ciepła
- instalacji kotłów C.O.
- jak również instalacje lamp solarnych
 
Każda zaplanowana i zrealizowana przez nas instalacja działa tak, żeby jak najefektywniej spełniać swoje zadanie, pozyskując energię z promieni słonecznych i przekształcając prąd stały w zmienny.

Zapraszamy ciepło do zapoznania się z naszą ofertą: NOWATOR - pompy ciepła łódź.

Firma AUTO-ZŁOM oferuje Państwu profesjonalne usługi autokasacji w Warszawie i okolicy.
Posiadamy najlepszy sprzęt do złomowania samochodów a także własne lawety dzięki czemu jesteśmy w stanie bez problemu odebrać praktycznie każdy samochód do kasacji od Klienta i niejednokrotnie również bez kolejnych kosztów.

Jesteśmy jednostką która profesjonalnie i zgodnie z przepisami realizuje kasację samochodów.
Wszelkie niezbędne dokumenty dopełniamy na miejscu w czasie odbioru samochodu jak również wydajemy zaświadczenie do Urzędu Komunikacji.

Poza tym oferujemy sprzedaż części samochodowych pochodzących z kasacji aut

czwartek, 23 kwietnia 2015

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą każdego, kto chce znaleźć sprzęt do kawy o najwyższej jakości. Już od jakiegoś czasu prosperujemy we współpracy z producentami profesjonalnych ekspresów do kawy oraz młynków, którzy cieszą się uznaniem wśród baristów na całym świecie. Tym samym wiemy, że jesteśmy w stanie zaproponować asortyment o wysokiej jakości, który przypadnie do gustu każdemu, kto preferuje smak dobrze przygotowanej kawy. Zapraszamy do odwiedzin naszego sklepu online, gdzie można w mgnieniu oka zaznajomić się z aktualnie dostępnym asortymentem. Od czasu do czasu dołączamy do niego kolejne produkty, i z tego powodu każdy klient ma do dyspozycji naprawdę bogaty wybór. Na naszej stronie można szybko odnaleźć określonego urządzenia, które są ułożone pod kątem dostępnych serii. Dzięki temu klienci mogą dokładniej zapoznać się ze specyfiką wybranych wariantów, kierując się w wyborze własnymi oczekiwaniami. Jeśli ktoś nie wie, na jakie urządzenie powinien się zdecydować, chętnie służymy niezawodną pomocą, objaśniając, czym charakteryzują się niektóre modele. Warto podkreślić, że na naszej stronie znajdują się dokładnie opisy sprzedawanych urządzeń, które niewątpliwie okażą się pomocne przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Nasza działalność nie ogranicza się wyłącznie do sprzedaży takich produktów jak profesjonalny ekspres do kawy, bowiem od dłuższego czasu zajmujemy się także ich serwisem. W razie potrzeby, możemy dostarczyć klientowi wszystkich potrzebnych części, które trzeba wymienić w niedziałającym sprzęcie. Zapraszamy do zaznajomienia się z całym profilem naszej działalności na stronie Coffee-Tech :: młynek do kawy żarnowy

środa, 22 kwietnia 2015

Zachęcamy do skorzystania z propozycji naszego sklepu, który trudni się głównie dystrybucją kawy ziarnistej oraz ekspresów i młynków do kawy. Nasz asortyment jest dość bogaty, i dlatego każdy ma szansę znaleźć u nas dokładnie to, czego potrzebuje. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi kawami ziarnistymi do ekspresu, które są różnorodne ze względu na poszczególne parametry, w tym rodzaj przyrządzenia. Jesteśmy tego świadomi, jak istotna jest jakość kawy, dlatego dbamy o to, aby nasze produkty pod tym kątem zadowoliły każdego konsumenta. Warto wspomnieć, że nasza kawa pochodzi ze sprawdzonego źródła, co stanowi kolejny atut. Znaczną wagę przykładamy również do udostępnianego sprzętu, wśród którego można znaleźć najlepsze ekspresy do kawy. Proponujemy przystępne ceny, które na pewno nie okażą się za wysokie dla żadnego konsumenta. Z pomocą omawianych urządzeń można przygotować pyszną kawę do biura, która będzie zachwycać intensywnością smaku i aromatu. Osoby zainteresowane obecną ofertą powinny zaznajomić się ze szczegółami za pomocą naszej strony internetowej. Właśnie tam prezentujemy sprzedawany asortyment sklepu Heyday Cafe :: kawa ziarnista , wraz rzetelnymi opisami. Warto zaznaczyć, że już od wielu lat działamy na polskim rynku, co pozwoliło nam zdobyć doświadczenie w sprzedaży kawy o znakomitej jakości. Naszą ofertę cenią sobie wszyscy sympatycy tego czarnego napoju, którzy posiadają duże wymagania względem idealnie dobranych ziaren kawy. Staramy się, aby każdy klient mógł u nas dostać coś, co wpisuje się w jego wymagania, dlatego regularnie uzupełniamy obowiązująca ofertę o nowsze produkty.

poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Niezdrowy człowiek starszy w domu to niesłychanie trudna pozycja, która dotyka wszystkich domowników. Godziwa i wszechstronna opieka nad chorymi starszymi osobami to spore wyzwanie, jakiemu niekiedy trudno sprostać. Aczkolwiek każdy, kto znalazł się w takiej sytuacji, dobrze wie, że nie może się poddać. Wręcz przeciwnie – należy jak najszybciej odnaleźć się w nowej sytuacji i stać się oparciem dla tych, którzy tego wymagają. Jak jednak odpowiednio otoczyć ochroną seniorów i jak wykonywać powszednią pielęgnację, ażeby nasz podopieczny uchował dobre samopoczucie i komfort? Przede wszystkim powinniśmy sporządzić harmonogram wszystkich zadań, które od tego momentu będziemy musieli dołożyć do naszych bieżących obowiązków. Co powinniśmy wziąć pod uwagę w takim harmonogramie? Wszystkie nasze obowiązki dotyczące pielęgnacji i opieki zależą tak naprawdę od stanu zdrowia i mobilności staruszka. W codziennej pielęgnacji najistotniejsze jest wprawdzie: dbanie o higienę, systematyczne badania i zażywanie medykamentów, umawianie wizyt u specjalistów, tworzenie diety i motywowanie staruszka do aktywności, zarówno społecznej jak również umysłowej. Jeżeli osoba jest przede wszystkim leżąca, pomnijmy o profilaktyce przeciwodleżynowej, czyli co 1-2 godziny modyfikujmy jej pozycję, w czasie codziennej pielęgnacji szczegółowo osuszajmy skórę, delikatnie ją natłuszczajmy celowo przeznaczonymi do tego celu preparatami, symetrycznie zmieniajmy pościel i bieliznę chorego, a także róbmy delikatny masaż. By zapobiec odleżynom można użytkować stosowne artykuły do profilaktyki przeciwodleżynowej (w które wyposaży nas praktycznie każdy sklep medyczny) jak np. uchwyty łazienkowe, a w przypadku pojawienia się odleżyn przystępne mamy preparaty do leczenia ran.

poniedziałek, 06 kwietnia 2015

 

Weź koszyczek do swej pięści,
do kościoła idź poświęcić.
Włóż szyneczkę, kilka jajek,
smacznej babki też kawałek.
Spróbuj zmieścić i kiełbasę,
nie zapomnij chrzanu czasem!

Huczne wesela na wiele osób, olbrzymie uroczystości i wspaniałe bale, które nierzadko są urządzane w ramach poślubnej zabawy raczej nie popychają do własnoręcznego wykonywania zaproszeń. Okazuje się jednak, iż takie ręczne zaproszenia ślubne święcą coraz większe triumfy i są coraz częściej wybierane przez przyszłych małżonków.
Problemu nie ma, gdy w grę wchodzi kilka bądź kilkanaście sztuk takich zaproszeń – wtedy można je wykonać nawet na własną rękę, o ile ma się odpowiednie predyspozycje i zakupi specjalne artykuły. Jednakże kiedy konieczna jest większa liczba, warto zamówić ją u zewnętrznej firmy albo zlecić realizację komuś innemu. W wielu przypadkach przeszkodą są jednak ceny, które w tym przypadku okazują się dużo większe aniżeli przy klasycznych masowych zaproszeniach. Wybiegiem jest więc zamówienie ręcznych zaproszeń tylko dla rodziców, rodziców chrzestnych i świadków (czy też pozostałych bliskich krewnych osób z rodziny lub przyjaciół), natomiast w przypadku pozostałych gości zakupienie tradycyjnych i tańszych egzemplarzy.

Autor: Hotel u Grubego organizujący wesela Radom

Portal weselny

Uroczystość ślubna jest istotnym wydarzeniem w życiu każdego z nas. Ta niezmiernie istotna decyzja jest w większości wypadków podejmowana wiele miesięcy wcześniej, albowiem parę młodą i ich rodziny czeka mnóstwo pracy.

Przed ślubem powinno się wiele kwestii przemyśleć. W sytuacji, kiedy biorący ślub są całkiem młodzi i nie mają swego osobistego mieszkania, powinni wraz z rodzicami zastanowić się nad tym, gdzie będą żyć. W sytuacji, kiedy już mają pracę i przyzwoicie zarabiają, mogą wynająć dla siebie mieszkanie. Oczywiście w najlepszej sytuacji są ci, którzy dysponują własnym domem. Prócz decyzji dotyczącej miejsca zamieszkania, młodożeńców czeka jeszcze organizacja wesela krok po kroku i uroczystości ślubnej. W różnych częściach naszego państwa taka organizacja wygląda trochę odmiennie. W sytuacji, gdy ktoś dysponuje dużym domem, może zdecydować się na wesele we własnym domu. Można również zamówić uroczystości weselne w wynajętej restauracji, jest wtenczas trochę drożej niż we własnym domu, jednakże pozbywamy się wielu związanych z tym kłopotów. Nawet urządzając uroczystości weselne we własnym domu, będziemy musieli zatrudnić kucharzy i obsługę kelnerską, jako że co innego przyrządzać posiłki dla kilku osób - domowników, a co innego przyrządzić jedzenie dla dziesiątek gości, dla każdego gościa po kilka dań. Można z pewnością poprosić o pomoc znajomych, jednakże w tej sytuacji ci, którzy będą pomagać przy organizacji wesela, mogą poczuć się poszkodowani, bo każda osoba wolałaby siedzieć w tym czasie za stołem weselnym, niż kręcić się w kuchni w czasie, gdy pozostali się zabawiają. Istnieje również wiele innych spraw do załatwienia związanych z organizacją uroczystości ślubnych: fotograf na ślub, dekoracja samochodu Państwa Młodych, dekoracja sali tanecznej, zespół muzyczny i sporo innych.

 
1 , 2